ماهی منبع مهم پروتئین در غذای کودک یک ساله

ماهی

ماهی منبع مهم پروتئین در غذای کودک یک ساله:

یک از منابع مهم پروتئین که به رشد و سلامت کودک کمک موثری می نماید ماهی است. زیرا یک منبع پروتئین بدون چربی است که در رشد و سلامت کودک تاثیر بسزایی دارد . ماهی هایی مانند ماهی آزاد و ماهی خال خالی دارای ویتامین های محلول در چربی و چربی های ضروری مثل DHA هستند که به رشد مغز و چشم کودک و تقویت سیستم ایمنی بدن او کمک می کنند.
این نکته را از یاد نبرید که حتما قبل از تغذیه ی کودک با ماهی با پزشک متخصص اطفال خود مشورت کنید، زیرا ماهی اغلب باعث واکنش های آلرژیک در کودکان می شود. اگر توسط پزشک متخصص اطفال بی خطر بودن آن را تایید کرد، می توانید به کودک خود دو وعده ماهی در هفته بدهید. البته باید اطمینان داشته باشید که ماهی های مصرفی نوزادان کم جیوه یا حتی بدون جیوه باشد.

 

نکته: زمانی که کودک  به سن ۱۸ ماهگی رسید، مصرف گوشت سالم که با انتخاب دقیق پدر و مادر باشد مانعی ندارد، به ویژه اینکه خورشت گوشت و سبزیجات برای غذای کودکان لاغر خوب است. اما باید گوشت خوب پخته شود و به اندازه کافی نرم شده باشد. بهتر است کودک نوپای خود را تشویق به خوردن همه چیز بکنید . اگر او یک گروه غذایی خاص را دوست ندارد، شما همیشه می توانید سعی کنید با اضافه کردن برخی از گیاهان برای تغییر طعم و مزه ی آن ها به منظور تغذیه کودک استفاده کنید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*